Pielęgnacja PVD 0
Pielęgnacja PVD

Instrukcja użytkowania oraz pielęgnacji produktów powlekanych i PVD.


Zdecydowana większość naszych popularnych modeli zlewozmywaków Reginox jest tworzona ze stali nierdzewnej. Jest to stop metali, w którym chrom i nikiel stanowią główne elementy. Używamy stali nierdzewnej jako baza pod nasze produkty powlekane i PVD. Dzięki zapoznaniu się ze wskazówkami dotyczącymi konserwacji, będziesz mógł bez przeszkód cieszyć się jego użytkowaniem, a jakość i wygląd zlewozmywaka zostaną zachowane na długo, pod warunkiem, że będzie poddany należytej pielęgnacji. Poniżej znajdziesz pomocne wskazówki, aby móc cieszyć się produktami Reginox tak długo, jak tylko zechcesz.

 

Czyszczenie zlewozmywaków powlekanych.

Do codziennego użytku oraz do usunięcia plam po kawie, herbacie i wszelkich złogów tłuszczu, zaleca się używać czystej, letniej wody z dodatkiem delikatnego mydła lub detergentu o neutralnym poziomie PH. Po oczyszczeniu należy osuszyć zlew, aby uniknąć wapiennego osadu.

 

Zapobieganie uszkodzeniom: zarysowania i/lub wgniecenia.

Ze względu na to, że zlewozmywak jest użytkowany na co dzień, delikatne zadrapania i wgniecenia na powierzchni są nieuniknione. Produkt może ulec poważnym zniszczeniom, gdy jest traktowany w sposób nieostrożny, dlatego też wszelkie przedmioty należy umieszczać w zlewozmywaku, jak i na ociekaczu, z odpowiednią troską. Aby zminimalizowania uszkodzenia, nie powinno się przesuwać przedmiotów po materiale. Nie należy też wrzucać sztućców i innych ciężkich przedmiotów do środka zlewozmywaka, ponieważ może to spowodować nieodwracalne uszkodzenia powlekania lub warstwy PVD, odsłaniając tym samym stal nierdzewną.


Unikanie gorąca.

Należy bezwzględnie unikać stawiania gorącej patelni na część ociekacza, a także wkładania jej do środka zlewozmywaka. W celu ochrony produktu, zawsze używaj maty ochronnej w środku i na całej powierzchni zlewozmywaka.


Uszkodzenia spowodowane chemicznymi substancjami.

Jeśli zlewozmywaki powlekane oraz PVD będą narażone na działanie silnych substancji chemicznych, ich powłoka łatwo ulegnie zniszczeniu. Długotrwałe eksponowanie powierzchni na silne chemikalia może skutkować powstawaniem pęcherzyków, które powodują ścieranie się powłoki i warstwy PVD, tym samym narażając na uszkodzenia materiał bazowy. Oznacza to, że powłoki lub warstwy PVD zlewozmywaka nie są odporne na kwasy i mogą być czyszczone wyłącznie delikatnymi środkami użytku domowego.


Rekomendujemy, aby w pielęgnacji zlewozmywaka unikać następujących substancji:

 • Środków czystości zawierających chlor.
 • Past do srebra i miedzi.
 • Długotrwałego pozostawiania na powierzchni owoców cytrusowych, soli, octu, musztardy,
  ogórków kiszonych lub peklowanej cebuli i majonezu. Powyższe produkty spożywcze mogą
  powodować wzeranie sie substancji i rdzewienie produktu
 • Silnych kwasów, takich jak płyny dentystyczne, itp.
 • Używania wełny stalowej do czyszczenia.
 • Topnika do lutowania S39 używanego przez hydraulików lub majstrów.
 • Kwasu chlorowodorowego do czyszczenia płytek ściennych.
 • Soli regeneracyjnej dla zmywarek do zmiękczania wody.
 • Środków do udrażniania rur kanalizacyjnych

Długotrwałe stosowanie rozcieńczonych roztworów kwasów, soli i substancji żrących (aplikowanych zarówno od strony użytkowania, jak i od spodu w postaci oparów) może negatywnie oddziaływać na powłokę lub PVD od strony użytkowania, ale też na stal nierdzewną znajdującą się pod spodem, dlatego też zaleca się regularnie wycierać do sucha powierzchnię użytkową zlewozmywaka. W szczególności, gdy nie jest używany przez dłuższy czas.


Jeżeli materiał powlekany będzie miał kontakt z wymienionymi powyżej substancjami, należy postępować w następujący sposób:

 • Dotknięty obszar natychmiast spłukać obficie czystą wodą.
 • Po spłukaniu wyczyścić obszar letnią wodą z delikatnym mydłem.
 • Wytrzeć miejsce dotkniętego obszaru do sucha.
 • W niektórych przypadkach, uszkodzenia mogą być naprawione za pomocą długopisu do powlekania Reginox (ale nie w przypadku warstwy PVD). Niestety, tę metodę stosuje się jedynie w minimalnych i ledwo widocznych uszkodzeniach.


Nie zaleca się:

 • krojenia na ociekaczu zlewozmywaka. Powoduje to nieodwracalne uszkodzenia w postaci zarysowań na powlekaniu i warstwie PVD. W tym celu, zawsze należy używać deski do krojenia;
 • przesuwania ciężkich materiałów (porcelanowych talerzy, stalowych patelni, itd.) po ociekaczu lub po dnie zlewozmywaka, co może przyczyniać się do pogarszania stanu warstwy powleczonej i PVD;
 • wrzucania sztućców i innych ciężkich przedmiotów do zlewozmywaka. Należy również unikać obijania nimi wewnętrznych ścian oraz krawędzi zlewu. Działania te powodują szkody na zlewozmywakach powlekanych oraz PVD;
 • usuwania środka uszczelniającego wokół zlewozmywaka lub płyty grzewczej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl