Warunki techniczne zlewozmywaków ceramicznych zintegrowanych z blatem 0
Ograniczenia technologiczne w zlewozmywakach ceramicznych zintegrowanych z blatem

 

Warunki techniczne zlewozmywaków ceramicznych zintegrowanych z blatem

 

Powierzchnia zlewozmywaków do zintegrowania po przycięciu nie zawsze jest równa. Jest to właściwość materiałowa, której nie można wykluczyć pomimo najnowocześniejszych procesów produkcyjnych, ponieważ wszystkie nasze zlewozmywaki KeraDomo są wykonane z naturalnych surowców glin, szamotu i zagęszczane podczas procesu produkcyjnego. Zlewozmywaki ceramiczne to produkt naturalny, który podlega pewnym tolerancjom nie tylko pod względem wykończenia powierzchni, ale również pod względem prostoliniowości i płaskości. Zlew ceramiczny wytwarzany jest w bardzo złożonym procesie produkcyjnym, a następnie wypalany w piecu w temperaturze 1250 ºC.

 

 

W czasie przebywania w piecu zlewy ceramiczne są wypalane. Czas spędzony w piecu nie ma wpływu na materiał i ponownie z powodu tego oraz właściwości użytych surowców mogą powstać odchyłki zarówno w wymiarze, jak i równości powierzchni. Wynikający z tego skurcz przy suszeniu i wypalaniu jest zredukowany do technicznego minimum dzięki doborowi wysokiej jakości glin i dokładnym testom surowców. Jednak natury nie można całkowicie pokonać, dlatego należy tolerować odchylenia wymiarów i różnic w równości powierzchni. Ponieważ nie można przeprowadzić standaryzacji w przypadku montażu na równi z blatem zlewozmywaków ceramicznych, nasze określenie jakości opiera się na standardowych specyfikacjach dla zlewozmywaków laboratoryjnych do zabudowy, co znajduje odzwierciedlenie w naszych wytycznych dotyczących jakości.

 

 ceramika zintegroewana z blatem

 

Systemceram oczywiście stara się, aby te tolerancje były jak najwęższe, ale nie mamy na nie wpływu podczas produkcji i niestety nie jest możliwe uzyskanie absolutnie równej powierzchni na tych produktach. Dlatego odchyłki równości do 2,2 mm (mierzone na powierzchni!) nie prowadzą do wykluczenia przez kontrolę jakości.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl