Rozdrabniacz do zlewozmywaka – funkcjonalne udogodnienie w kuchni 0
Rozdrabniacz do zlewozmywaka – funkcjonalne udogodnienie w kuchni

Rozdrabniacze do resztek, nazywane również młynkami, kojarzą nam się z amerykańskim wyposażeniem domowym. Nie są jednak jeszcze tak bardzo popularne w naszym kraju, mimo iż jest to całkiem wygodne rozwiązanie. Minimalizują problemy związane z zapychaniem się rur, nieprzyjemnym zapachem czy gromadzeniem się resztek jedzenia w koszach. Jest to także bardziej ekologiczne wyjście – nie czyścimy rur silną chemią, a resztki wpadają bezpośrednio do kanalizy i mogą naturalnie się rozłożyć. Dziś przybliżymy schemat ich działania, a także zwrócimy uwagę czym się kierować przy wyborze rozdrabniacza do zlewu.

Jak działają rozdrabniacze do odpadów?

Rozdrabniacze montuje się od spodu zlewu, w otworze odpływowym. Wyposażone są nie w ostrza, a metalowe talerze, które rozdrabniają resztki jedzenia. Zmielone drobiny zostają wypłukane wraz z wodą – zaleca się używanie tej zimnej, aby ochłodzić młynek. Sam montaż urządzenia jest prosty i można wykonać go samodzielnie.

 

Funkcjonalny dodatek w kuchni

Rozdrabniacze świetnie radzą sobie nie tylko z obiadowymi resztkami, ale także z obierkami po warzywach, skórkami od owoców, fusami z kawy, makaronem, ryżem czy nawet ze skorupkami jaj. Należy jedynie unikać zalewania młynka rozgrzanym tłuszczem i pamiętać, aby nie wrzucać do niego metalu, szkła czy tworzyw sztucznych, które mogą uszkodzić urządzenie.

 InSinkErator

Jaki młynek do odpadów wybrać?

Młynki dostępne w sprzedaży różnią się mocą i wielkością, dlatego warto przemyśleć, ile gotujemy oraz jak dużo odpadów generujemy. Często po skończonym posiłku, nawet jeśli mamy zmywarkę, najpierw opłukujemy naczynia i sztućce w zlewie, przez co do odpływu dostają się resztki zapychające rury. Zanim zdecydujemy się na zakup rozdrabniacza, należy sprawdzić kilka parametrów. Młynki pasują do większości zlewozmywaków, które możemy dostać na rynku. Istotna jest wysokość i szerokość urządzenia, a także odległości od spodniej części zlewu do wylotu, od środka wylotu do końcówki rury wyładowczej czy od pionowej do środkowej linii złączki syfonu. Warto też pamiętać, aby rura odpływowa znajdowała się niżej od wylotu rozdrabniacza.

Nie da się ukryć, że rozdrabniacze do odpadków kuchennych to przydatne i wygodne urządzenia. Dawniej były wykorzystywane tylko w lokalach gastronomicznych, jednak obecnie coraz częściej zaczynają pojawiać się także w mieszkaniach. Z tego powodu przy urządzaniu czy remoncie swojej kuchni warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie. Pozwoli ono zminimalizować ilość odpadów, co przełoży się na porządek w kuchni i ograniczy przykry zapach resztek z syfonu czy kosza na śmieci. Warto zatem sprawdzić, czy nie jest to urządzenie potrzebne w naszym domu.

 

Zapraszamy do zapoznania się z młynkami InSinkErator dostępnymi w naszej ofercie: kliknij tutaj:)

 

InSinkErator

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl