Pielęgnacja i konserwacja zlewozmywaków PLADOS

0
Pielęgnacja i konserwacja zlewozmywaków PLADOS

 

ZWYKŁA PIELĘGNACJA I KONSERWACJA

Powierzchnie naszych zlewozmywaków umożliwiają szybkie czyszczenie przy użyciu zwykłego detergentu w płynie i prostego działania z miękką ściereczką lub gąbką. Zlewozmywak zawsze będzie wyglądał świeżo, czysto i higienicznie. Zalecamy regularne codzienne czyszczenie, aby natychmiast usunąć plamy z resztek jedzenia i ślady spowodowane przez kamień.

daily
 

NADZWYCZAJNA PIELĘGNACJA I KONSERWACJA

 

JASNE ZLEWOZMYWAKI

W przypadku plam organicznych lub innych szczególnie uporczywych plam zaleca się pozostawienie roztworu detergentu organicznego lub wybielacza dobrze rozcieńczonego w letniej wodzie na dnie zlewu na około 8 godzin (zaleca się wykonanie tej czynności w nocy). Rano spłukać letnią wodą i ściereczką z mikrofibry. Jeśli plamy nie znikną, powtórz czynność kilka razy.ZLEWOZMYWAKI W CIEMNYCH KOLORACH

W przypadku plam organicznych lub innych szczególnie uporczywych plam zalecamy pozostawienie roztworu detergentu do zmywarek lub wodorowęglanu sody dobrze rozcieńczonego w letniej wodzie na dnie zlewu na około 8 godzin (zalecamy wykonanie tej czynności w nocy). Rano spłucz letnią wodą i ściereczką z mikrofibry. Jeśli plamy nie znikną, powtórz czynność one kilka razy.

 

OSAD WAPIENNY / KAMIEŃ

Aby zapobiec powstawaniu plam i śladów z kamienia wapiennego, zalecamy odkamienianie co najmniej raz w tygodniu. W celu usunięcia kamienia, który jest bardzo widoczny w zlewozmywakach o ciemnych kolorach, zalecamy następującą procedurę:

1) Pozostawić roztwór letniej wody i zwykłego octu kuchennego lub specjalnych środków odkamieniających na kilka godzin na dnie komory.
2) Szorować energicznie za pomocą nieściernej gąbki, aż kamień i brud zostaną całkowicie usunięte.
3) Dokładnie spłukać letnią wodą i osuszyć ściereczką z mikrofibry.

 

OSTRZEŻENIA I PRAKTYCZNE PORADY

Unikać umieszczania gorących patelni lub innych gorących przedmiotów w temperaturze powyżej 300°C / 572°F

(OSTRZEŻENIE! Dno patelni tuż po zdjęciu z ognia osiąga temperaturę ponad 600°C).

- Garnki lub bardzo gorące naczynia należy bezwzględnie umieszczać na podstawkach, np.: wykonanych z drewna, gumy itp.

- Unikaj nadmiernych szoków termicznych spowodowanych jednoczesnym działaniem bardzo gorących i bardzo zimnych ciał.

 

- Nie należy kroić ani siekać żywności bezpośrednio na zlewozmywaku; zaleca się użycie deski do krojenia z iroko lub polietylenu, którą można kupić w połączeniu ze zlewozmywakiem.

- Nie używaj agresywnych detergentów i płynów, substancji ściernych i silnie alkalicznych, kwasów. Nie wlewaj do zlewu alkoholu, benzyny, trójchloroetylenu, acetone i ogólnie rozpuszczalników, ponieważ mogą one 

  nieodwracalnie uszkodzić strukturę chemiczną zlewu.

- Nie usuwaj zabrudzeń ani plam za pomocą gąbek stalowych lub ściernych. Mogą one uszkodzić powierzchnię.

- Należy unikać przypadkowych uderzeń ciężkimi lub ostrymi przedmiotami, które mogłyby uszkodzić powierzchnię zlewozmywaka.

 

ŚRODKI CZYSZCZĄCE - DBAJ O SWÓJ ZLEWOZMYWAK

Teraz Plados proponuje linię detergentów specjalnie zaprojektowanych do pielęgnacji zlewozmywaków kompozytowych.

 

BRILLCARE

BRILLCARE to detergent na bazie wody, opracowany z szybko biodegradowalnych i certyfikowanych przez ECOLABEL materiałów pochodzenia roślinnego. Jest idealny do codziennego czyszczenia zlewozmywaków Plados i wszystkich zmywalnych powierzchni kuchennych. Formuła BRILLCARE zapewnia doskonałą detergencję przy prostej aplikacji; BRILLCARE szanuje powierzchnie i nie pozostawia śladów.

Podstawowe cechy:
- Dobra moc odtłuszczania
- Pozostawia przyjemny zapach
- Przyjazny dla środowiska

Obszary zastosowań:
Czyszczenie zlewozmywaków kompozytowych i zmywalnych powierzchni kuchennych

PIELĘGNACJA I KONSERWACJAONE 5

 

buy now

 

EXTRACARE

EXTRACARE to detergent do odkamieniania na bazie wody zapewniający wyjątkowe czyszczenie. Aktywny wobec uporczywych zabrudzeń, nie niszczy połysku zlewozmywaków kompozytowych. Dzięki gęstej formule nadaje się również do stosowania w pionie. Ze względu na swoje właściwości produkt wysycha bardzo powoli, pozwalając substancjom czynnym zawartym w mieszaninie reagować tak długo, jak to możliwe. Jest bardzo łatwy w aplikacji i nie pozostawia śladów.

 

Podstawowe cechy:
- Łatwa aplikacja nawet w pionie


- Delikatny dla materiałów wrażliwych na kwasy


- Aktywny przeciwko uporczywym zabrudzeniom 

Obszary zastosowań:

Czyszczenie zlewozmywaków kompozytowych i zmywalnych powierzchni kuchennych


PIELĘGNACJA I KONSERWACJAONE 6
 buy now
 
 
 

DEKAL

DEKAL to środek do usuwania kamienia przeznaczony do zlewozmywaków Plados. Podobnie jak wszystko, co ma kontakt z wodą, również zlewozmywak może być narażony na osadzanie się kamienia. W wyniku kontaktu z resztkami jedzenia lub napojów, kamień plami się i staje się coraz bardziej widoczny. Aby usunąć plamę, która nie znajduje się na materiale kompozytowym, ale na osadzie wapiennym, należy go usunąć poprzez odkamienianie zlewu. DEKAL usuwa kamień bez uszkadzania połysku zlewozmywaków kompozytowych. W przypadku bardziej uporczywych plam, po usunięciu kamienia za pomocą DEKAL można użyć odplamiacza EXTRACARE.

PIELĘGNACJA I KONSERWACJAONE 7
 buy now
 
 
 

MULTICARE


MULTICARE to środek do czyszczenia wielu powierzchni zawierający szybko biodegradowalne, uznane i certyfikowane przez ECOLABEL środki pochodzenia roślinnegoone. Idealnie nadaje się do czyszczenia zlewozmywaków ze stali nierdzewnej, kolorowych kranów i emaliowanych płyt grzewczych. MULTICARE szanuje powierzchnie i nie pozostawia śladów.

- Dobra moc odtłuszczania

- Pozostawia przyjemny zapach

- Przyjazny dla środowiska

PIELĘGNACJA I KONSERWACJAONE 8
 buy now
 

Komentarze do wpisu (0)

Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Kategorie wpisów
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl