Regulamin sklepu

 

 

WARUNKI I ZASADY SPRZEDAŻY

W SKLEPIE INTERNETOWYM WWW.ZLEWOZMYWAKI.PL
-REGULAMIN-

 

Sklep Internetowy firmy Śmigielski Technika Kuchenna Sp. J. działający pod adresem https://www.zlewozmywaki.pl jest platformą prowadzoną przez:

 

Śmigielski Technika Kuchenna Sp. J.

ul. Obornicka 312
60-691 Poznań

tel.: +48 61 848 47 58 / +48 600 43 56 59
e-mail: sklep@zlewozmywaki.pl

 

wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy

 

Regulamin zakupów w sklepie internetowym zlewozmywaki.pl

 

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem, ponieważ zawarcie transakcji jest równoznaczne z jego  akceptacją.

 

§1 Strony transakcji

 

1.1.  Stroną dokonującą zakupów w sklepie internetowym może być pełnoletnia osoba fizyczna bądź firma.

1.2.  Stroną dokonującą sprzedaży jest firma Śmigielski Technika Kuchenna Sp.j. z siedzibą przy ul. Obornicka 312, 60-691 Poznań; NIP: 781-00-42-324.

Dział handlowy i magazyn znajdują się przy ulicy Obornickiej 312, 60-691 w Poznaniu.

 

§2 Przedmioty transakcji

 

2.1.  Przedmiotem transakcji są produkty wymienione w ofercie sklepu internetowego www.zlewozmywaki.pl w chwili składania zamówienia.

2.2.  Zdjęcia produktów a szczególnie ich kolorów podlegają zniekształceniu ze względu na różne parametry wyświetlania jakie posiadają monitory.

2.3.  Niektóre oferowane towary mogą być czasowo niedostępne mogą posiadać zamienniki lub mogą być zmodyfikowane przez producenta. W takiej sytuacji zostaniecie Państwo o tym poinformowani.

2.4.  Wszystkie ceny są podane w złotych polskich, ceny zawierają podatek VAT.

2.5.  Niektóre towary prezentowane w sklepie nie posiadaja ceny ze względu na swą nietypowość lub konieczność indywidualnej kalkulacji np. w przypadku produkcji na indywidualne zamówienie.

 

§3 Składanie zamówień

 

3.1.  Zamówienie można złożyć poprzez stronę internetową www.zlewozmywaki.pl lub przesłać mailem na adres: sklep@zlewozmywaki.pl

 

§4 Realizacja zakupu

 

4.1.  Zakup zostanie potwierdzony mailem przez sprzedającego w ciągu 2 dni roboczych w celu ustalenia szczegółów realizacji transakcji.

4.2.  Z chwilą potwierdzenia zakupu dochodzi do zawarcia umowy kupna – sprzedaży.

4.3. Zamówienia Klientów niezarejetrowanych - status GOŚĆ, realizowane będą dopiero po potwierdzeniu zapłaty. 

4.4.  Towary będące na magazynie są wysyłane w ciągu 2-3 dni roboczych, od daty potwierdzenia zakupu. Spedycja realizuje dostawy w od 24 do 48 godzin. Czas dostawy towarów nie znajdujących się w magazynie, wynosi od 2 do 3 tygodni. W przypadku towarów nietypowych sprzedający może pobrać zadatek na poczet zamówienia.

4.4.1. W przypadku płatności przelewem, płatności elektroniczne lub kartą płatniczą - czas realizacji zamówienia będzie liczony od dnia uznania rachunku bankowego Sprzedawcy.

4.5.  Istnieje możliwość negocjacji ceny ze względu na wielkość i rodzaj zamówienia.

BONY RABATOWE: Klienci, którzy otrzymali BON RABATOWY mogą skorzystać ze specjalnego rabatu.

4.6.  W przypadku gdy po potwierdzeniu zakupu Sprzedający nie może go zrealizować, Nabywcy zostanie zaproponowany inny termin dostawy, bądź inny towar. W tym przypadku kupujący może odstąpić od umowy.

4.7.  Sklep zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zakupu ze względu na niedostępność towaru oraz brak zapłaty w odpowiedniej kwocie i czasie.

4.8. W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość umowę uważa się za niezawartą. Strony są zobowiązane do zwrotu wzajemnych świadczeń w terminie i w sposób, o którym mowa poniżej. Jeżeli konsument złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy zanim Sprzedawca przyjął jego ofertę, oferta przestaje wiązać.

4.9. W przypadku zakupu produktów z zakładki WYPRZEDAŻ, towary nie podlegają już dodatkowemu rabatowaniu, np. poprzez kody rabatowe. Cena towarów wyprzedażowych jest ostateczną ceną sprzedaży.  

 

§5 Realizacja zamówień indywidualnych

 

5.1.  Zlewozmywaki ceramiczne dzielimy na dwie grupy:

 • dostępne ze stanów magazynowych
 • dostępne na indywidualne zamówienie.

5.2.  Zlewozmywaki na indywidualne zamówienie są produkowane wg indywidualnych wskazań klienta dotyczących: koloru (wg wzornika), strony (lewa lub prawa komora), ilości i umiejscowienia otworów (wg katalogu), sposobu montażu ( wpuszczany, zintegrowany, podwieszany), powłoki Clean Plus. Wszystkie te dane muszą być określone precyzyjnie. W przypadku realizacji zamówień indywidualnych sprzedający może pobrać zadatek na poczet realizacji zamówienia.  

 

5.3.  Nie przyjmujemy zwrotów zlewozmywaków wyprodukowanych na indywidualne zamówienie.

 

5.4.  Zamówienia indywidualne na zlewozmywaki ceramiczne realizujemy także poprzez naszych partnerów handlowych. Ich lista jest dostępna na stronie głównej lub poprzez nasz sklep detaliczny na ulicy Obornickiej 312 w Poznaniu.   

5.5. W przypadku płatności przelewem, płatności elektroniczne lub kartą płatniczą - czas realizacji zamówienia będzie liczony od dnia uznania rachunku bankowego Sprzedawcy.

 

§6 Dostawa kurierska i odbiór osobisty

 

6.1.  Przesyłki wysyłamy za pośrednictwem firmy spedycyjnej DHL. Około 95% dostaw jest realizowana w ciągu 48 godzin.

6.2.  Przy odbiorze przesyłki klient jest zobowiązany do sprawdzenia czy towar nie został uszkodzony i czy jest zgodny z zamówieniem. Procedura firm spedycyjnych wymaga aby najpierw podpisać list przewozowy, a następnie w obecności kuriera sprawdzić stan przesyłki. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia należy sporządzić protokół szkody na druku firmy spedycyjnej.  Należy zaznaczyć jaki był stan opakowania i jak przesyłka była zabezpieczona.

6.3. Do paczek powyżej 30 kg naliczamy opłatę w wysokości 150 PLN, paczka ze względu na swoją wagę i gabaryty musi być dodatkowo paletowana. Opłata automatycznie się dodaje w koszyku Klienta po dodaniu towaru powyżej 30 kg i wyborze przewoźnika DHL jako formę dostawy.

6.4.  Z chwilą wydania towaru na nabywcę przechodzą prawa oraz ryzyka z nim związane.

6.5.  Towary można odebrać w naszym sklepie na ulicy Obornickiej 312 w Poznaniu Tel: +48 61 848 47 58, w godzinach od poniedziałku do piątku od 09.00 do 17.00 i w sobotę od 10.00 do 14.00.

 

 

§7 Sposoby płatności

 

7.1.  Przelew bankowy na konto firmowe nr rachunku: 72 1090 1362 0000 0000 3602 0903

7.2.  Pobranie – płatność przy odbiorze przesyłki.

7.3. Szybki przelew internetowy.

7.4. Karty płatnicze. Podmiotem świadczącym obsługę płatności online jest Blue Media S.A.

Dostępne formy płatności: Karty płatnicze:

 • Visa
 • Visa Electron
 • MasterCard
 • MasterCard Electronic
 • Maestro

7.5. Spóźniona płatność PayPo.

7.6. Google Pay

7.7. Apple Pay (dla urządzeń Apple)

7.8. Sprzedaż ratalna - Inbank Raty

 

W przypadku wystąpienia konieczności zwrotu za transakcję dokonaną przez klienta kartą płatniczą, Sprzedający dokona zwrotu na rachunek bankowy przypisany do karty płatniczej Zamawiającego.

W przypadku wyboru przez Zamawiającego sposobu płatności przelewem lub kartą płatniczą, czas realizacji zamówienia liczony jest od dnia uznania rachunku bankowego lub konta rozliczeniowego Sprzedawcy.

 

§8 Gwarancja – Serwis

 

8.1.  Każdy produkt sprzedawany przez sklep jest nowy i objęty gwarancją. Okres gwarancji zależy od producenta. Dokumentem ułatwiającym postępowanie reklamacyjne jest dowód zakupu, ale nie jest on konieczny. Wszyscy nasi klienci otrzymują fakturę VAT.

8.2.  Jeśli towar zakupiony w naszym sklepie nie działa prawidłowo, ma widoczne wady techniczne, prosimy o kontakt bezpośrednio z naszym serwisem przez stronę internetową lub telefonicznie: +48 600 53 56 59.

8.3.  Czas trwania gwarancji producenta:

 • Zlewozmywaki ceramiczne tz.: ceramiczne SystemCeram – 5 lat
 • Zlewozmywaki kompozytowe, tz.: granitowe Plados i Śmigielski - 5 lat
 • Zlewozmywaki stalowe i ceramiczne Reginox - 5 lat
 • Baterie Śmigielski, Kludi, SystemCeram, Reginox, Plados - 2 lata

 

§9 Reklamacje transportowe

 

9.1.  Przesyłkę dostarczoną przez kuriera klient jest zobowiązany sprawdzić w obecności kuriera po jej odebraniu tzn. po podpisaniu listu przewozowego i uiszczeniu zapłaty w przypadku przesyłki pobraniowej.  Kwestie te regulują przepisy Kodeksu Cywilnego:

„ … kupujący obowiązany jest zbadać przesyłkę w czasie i w sposób przyjęty przy przesyłkach tego rodzaju: jeżeli stwierdził, że w czasie przewozu nastąpił ubytek lub uszkodzenie rzeczy, obowiązany jest dokonać wszelkich czynności niezbędnych do ustalenia winy przewoźnika.”

W przypadku stwierdzenia uszkodzenia należy sporządzić protokół szkodowy na druku firmy spedycyjnej.  Należy zaznaczyć jaki był stan opakowania i jak przesyłka była zabezpieczona. Protokół należy spisać w momencie dostawy. Jeśli uszkodzenie zostanie zauważone później należy wezwać kuriera jak najszybciej i żądać spisania protokółu szkodowego.

9.2.  Wszystkie paczki wysyłane przez Śmigielski Technika Kuchenna są ubezpieczone. W przypadku spisania protokołu szkodowego, zajmujemy się wszystkimi czynnościami reklamacyjnymi, a klientowi dostarczamy najszybciej jak to jest możliwe pełnowartościowy towar.

9.3.   Nie spisanie lub późniejsze spisanie protokołu szkodowego nie zamyka drogi składania reklamacji na usługę transportową i klient może sam zgłosić reklamację do przewoźnika. W takim przypadku Śmigielski Technika Kuchenna  nie będzie prowadzić postępowania reklamacyjnego z firmą kurierską.

 

§10 Zwroty towarów

 

10.1.  Zgodnie z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.) Konsument, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni kalendarzowych od daty jej zawarcia odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów wskazanych poniżej. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem dla umowy, w wykonaniu której Sprzedawca wydaje Produkt, będąc zobowiązany do przeniesienia jego własności (np. umowa sprzedaży) – od objęcia Produktu w posiadanie przez konsumenta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik.

Konsument ma prawo zwrotu bez podania przyczyny w ramach odstąpienia od umowy sprzedaży. Zwracany towar będzie odesłany w oryginalnym opakowaniu z kompletną zawartością a sam produkt oraz akcesoria będą nie uszkodzone oraz nie będą nosiły śladów użytkowania.

10.2. Chęć dokonania zwrotu należy uzgodnić z działem handlowym. Klient wysyła produkt na własny koszt. Gwarantujemy zwrot zapłaconej kwoty w ciągu 14 dni. Nie przyjmujemy przesyłek wysyłanych za pobraniem.

Konsument, który zawarł umowę na odległość lub umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, ma prawo odstąpić od niej bez podawania przyczyny w terminie 14 dni, zwrócić Produkt Sprzedawcy lub przekazać go osobie upoważnionej przez Sprzedawcę do odbioru. Zwrot towaru następuje na adres magazynu firmy Śmigielski Technika Kuchenna Sp. J., ul. Obornicka 312, 60-691 Poznań.

10.3. Nie przyjmujemy zlewozmywaków wyprodukowanych na indywidualne zamówienie klienta lub takich, które zostały zmodyfikowane na specjalne życzenie klienta.

10.4. Konsument może złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy w dowolny sposób. Zalecamy jednak skorzystanie z formularza. który jest do pobrania pod adresem: www.zlewozmywaki.pl/upload/Odstapienia-od-umowy.pdf.

10.5. Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:

10.5.1 W której przedmiotem świadczenia jest Produkt nieprefabrykowany, wyprodukowany według specyfikacji konsumenta lub służący zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.

 

§11  Rękojmia

 

Sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi, jeżeli wada fizyczna towaru zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat.

11.1. Podstawowe obowiązki konsumenta i sprzedawcy wynikające z tytułu rękojmi: Sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się do żądania konsumenta, w przeciwnym razie uznaje się, że uznał on żądanie za zasadne.

11.2. W jakich sytuacjach sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za wady?

 • W sytuacji, gdy poinformuje kupującego o wadzie (najpóźniej jednak w chwili zawarcia umowy)
 • Jeżeli rzecz sprzedana nie ma właściwości wynikających z publicznych zapewnień np. producenta, jeżeli sprzedawca tych zapewnień nie znał, ani rozsądnie oceniając nie mógł ich znać

11.3. Jakie żądanie przysługują konsumentowi z tytułu rękojmi?

 • może on żądać obniżenia ceny
 • może żądać wymiany rzeczy wadliwej na wolną od wad
 • może żądać usunięcia wady poprzez naprawę
 • może on również odstąpić od umowy i zażądać zwrotu pieniędzy, lecz żądanie to nie przysługuje w momencie, gdy :
 • wada jest nieistotna
 • sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad bądź też wadę usunie.

Ważne! Nie ma to jednak zastosowania w sytuacji, gdy rzecz była już wymieniona lub naprawiona przez sprzedawcę bądź sprzedawca nie uczynił zadość obowiązkowi wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady.

Sprzedawca jest obowiązany wymienić rzecz wadliwą na wolną od wad lub usunąć wadę  rozsądnym czasie bez nadmiernych niedogodności dla kupującego!

 11.4. Jakie dodatkowe roszczenia i uprawnienia przysługują kupującemu?

W sytuacji, gdy kupujący korzysta z rękojmi, to może on żądać naprawienia szkody, który poniósł w wyniku zawarcia umowy, nie wiedząc o istnieniu wady. W szczególności może żądać zwrotu :

 • kosztów zawarcia umowy
 • kosztów odebrania, przewozu, przechowania i ubezpieczenia rzeczy
 • dokonanych nakładów w takim zakresie, w jakim nie odniósł korzyści z tych nakładów

Sprzedawca musi pamiętać o tym, że w przypadku gdy dopuszcza się on zwłoki z odebraniem rzeczy, kupujący może odesłać rzecz na koszt i niebezpieczeństwo sprzedawcy.

 

§12 Zwroty środków

 

W przypadku wystąpienia konieczności zwrotu za transakcję dokonaną przez klienta kartą płątniczą, Sprzedający dokona zwrotu na rachunek bankowy przypisany do karty płatniczej Zamawiającego.

W przypadku wyboru przez Zamawiającego sposobu płatności przelewem lub kartą płatniczą, czas realizacji zamówienia liczony jest od dnia uznania rachunku bankowego lub konbta rozliczeniowego Sprzedawcy.

 

§13 Postanowienia końcowe

 

11.1. Złożenie zamówienia jest jednoznaczne ze zgodą na przechowywanie i przetwarzanie przez firmę Śmigielski danych osobowych zawartych w zamówieniu zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie danych osobowych ( Dz. U. Nr 133 poz. 883.)

11.2. Wszystkie wymienione produkty  w ofercie zlewozmywaki.pl mogę być zastrzeżonymi znakami towarowymi ich producentów. Z powodu bardzo dużej ilości informacji sklep zastrzega sobie prawo do ewentualnych błędów.

11.3. Zawartość Sklepu Internetowego zlewozmywaki.pl nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego art. 543, są zaproszeniem do składania ofert.

11.4. W sprawach nie uregulowanych powyższym Regulaminem, obowiązywać będą przepisy Kodeksu Cywilnego.

11.5. Ewentualne spory rozstrzygnie Sąd właściwy.

11.6. Każdy użytkownik na obowiązek zapoznania się z Regulaminem.

11.7. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu.

11.8. Do przeglądania zawartości sklepu internetowego zlewozmywaki.pl wystarczy jedna z popularnych przeglądarek internetowych dostępnych w sieci, np.: Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera, Safari, Google Chrome, itp.

 

 

Klauzula informacyjna zgodna z RODO


Informujemy że:

1. Administratorem Państwa danych osobowych jest firma Śmigielski Technika Kuchenna Sp. J. z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Obornickiej 312, tel.: +48 61 848 47 58, adres e-mail: sklep@zlewozmywaki.pl
2. Celem przetwarzania danych jest obsługa składanych przez państwa zamówień.
3. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
4. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do wykonania czynności związanych z obsługą, której zakres obejmuje regulamin sklepu. W przypadku niepodania danych nie będzie możliwa realizacja operacji zamówienia.
5. Dane udostępnione przez Państwa, są wykorzystywane tylko i wyłącznie do realizacji zamówień.
6. Dane przechowywane są tylko w siedzibie Administratora, zarówno w postaci dokumentów, jak i w postaci plików zapisanych w programach księgowych zabezpieczonych hasłem. Administrator nie przechowuje Państwa danych na żadnych dyskach zewnętrznych, ani w bazach danych nie należących do Administratora.
7. Dane udostępnione przez Państwa, nie będą podlegały udostępnianiu podmiotom trzecim. Odbiorcami danych będą tylko instytucje upoważnione z mocy prawa.
8. Dane udostępnione przez Państwo nie będą podlegały profilowaniu.
9. Administrator danych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
10. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji wykonania zadań
związanych z sprzedażą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl