Wpisy blogowe

MasterChef Italia 2023 - Plados jako partner w 12 edycji programu. 0
MasterChef Italia 2023 - Plados jako partner w 12 edycji programu.

W czwartek 2 marca 2023, zakończyła się kolejna edycja MasterChef Italia 2023, a Bruno Barbieri, Antonino Cannavacciulo i Giorgio Locatelli wyłonili zwycięzcę spośród 6 zawodników, którzy rozegrali finał w najsłynniejszej kuchni w telewizji.

W tej edycji ponownie odnowiono współpracę między talentem kulinarnym, a produktami Plados  w imię tego, co nazywają „Doświadczeniem kuchennym”, w którym idea kuchni przepływa jako doświadczenie biesiady, funkcjonalności, designu i zrównoważenia środowiskowego.

Edycja 2023 w rzeczywistości odnawia zobowiązanie do promowania zrównoważonej kuchni w celu promowania świadomej konsumpcji i zmniejszenia marnotrawstwa zasobów; zobowiązanie, które Plados Telma podjęła od samego początku.

czytaj całość »
Syfon zlewozmywakowy – tradycyjny czy automatyczny? 0
Syfon zlewozmywakowy – tradycyjny czy automatyczny?

Bez syfonu użytkowanie zlewu jest niemożliwe – to jego nieodłączny element. Niezależnie od tego, czy dopiero urządzamy, czy remontujemy pomieszczenia, w których będziemy posiadać zlewozmywaki, przed podjęciem decyzji o zakupie warto znać różnice między dostępnymi na rynku syfonami. Mimo, że są uznawane za mało ważne, pełnią one bardzo istotną funkcję w całej instalacji, dlatego należy również przyjrzeć się tej kwestii. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, czym się charakteryzują poszczególne rodzaje syfonów zlewozmywakowych. Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
Bateria i zlewozmywak – idealny zestaw w 2023 roku 0
Bateria i zlewozmywak – idealny zestaw w 2023 roku

Szeroki wybór produktów nie ułatwia urządzania kuchni – wręcz przeciwnie, trudno nam się na coś zdecydować, a dodatkowo każdy rok obfituje w kolejne inspiracje. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy skupić się na najmodniejszych połączeniach zlewozmywaków i baterii na 2023 rok, tak aby urządzając bądź remontując kuchnię, można było stworzyć zestaw idealny. Sprawdzone rady dotyczące dopasowania baterii do zlewozmywaka w kwestiach technicznych przedstawiliśmy tutaj, dziś poruszymy aspekty estetyczne – w końcu zlewozmywak to też ozdoba kuchni. Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
Zlewozmywaki granitowe – wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem 0
Zlewozmywaki granitowe – wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

Wszyscy, którzy mieli okazję urządzać dom czy przeprowadzać remont, zdają sobie sprawę z tego, jak wymagające jest to przedsięwzięcie. Wybieranie wyposażenia jest łatwe pod względem dostępności produktów, ale co z funkcjonalnością? Każdemu zdarzyło się kupić coś, co wyglądało świetnie, jednak kompletnie nie nadawało się do codziennego użytku, prawda? Dziś skupimy się na jednym z najważniejszych elementów wyposażenia domu – na zlewozmywakach. Z branżowych analiz wynika, że najpopularniejsze są zlewy granitowe. Co zatem je wyróżnia i dlaczego są najczęściej wybierane?

czytaj całość »
Rozdrabniacz do zlewozmywaka – funkcjonalne udogodnienie w kuchni 0
Rozdrabniacz do zlewozmywaka – funkcjonalne udogodnienie w kuchni

Rozdrabniacze do resztek, nazywane również młynkami, kojarzą nam się z amerykańskim wyposażeniem domowym. Nie są jednak jeszcze tak bardzo popularne w naszym kraju, mimo iż jest to całkiem wygodne rozwiązanie. Minimalizują problemy związane z zapychaniem się rur, nieprzyjemnym zapachem czy gromadzeniem się resztek jedzenia w koszach. Jest to także bardziej ekologiczne wyjście – nie czyścimy rur silną chemią, a resztki wpadają bezpośrednio do kanalizy i mogą naturalnie się rozłożyć. Dziś przybliżymy schemat ich działania, a także zwrócimy uwagę czym się kierować przy wyborze rozdrabniacza do zlewu

czytaj całość »
Pielęgnacji zlewozmywaka ze stali nierdzewnej Reginox 0
Pielęgnacji zlewozmywaka ze stali nierdzewnej Reginox

W zlewozmywakach Reginox jakość przewyższa wymagany standard. W gospodarstwach domowych najlepiej sprawdzi się zlew z gładką powierzchnią. Do pielęgnacji zlewozmywaków polecamy nasz środek czyszczący Inox Care. Bądź ostrożny z innymi chemiami i środkami czyszczącymi, ponieważ wiele agresywnych środków uszkadza powierzchnię ze stali nierdzewnej. Istnieje ryzyko, że materiał się utleni.

Użyj pasty Inox Care, nanieś niewielką ilość i rozprawadź po powierzchni zlewozmywaka miękką gąbką. Środek należy wetrzyć, a następnie spłukać obficie wodą. Cętkowane zanieczyszczenia, zanieczyszczenia punktowe to zazwyczaj osady wapienne, które w zależności od stopnia twardości stosowanej wody pitnej (przepływu) wychodzą na światło dzienne w mniejszym lub większym stopniupoprzez co pojawiają się nieestetyczne zabarwienie. Co robić?

czytaj całość »
Przydatne akcesoria do zlewozmywaka kuchennego cz. 1 0
Przydatne akcesoria do zlewozmywaka kuchennego

Funkcjonalnie urządzona kuchnia umożliwia sprawne przygotowywanie posiłków oraz szybkie sprzątanie. Jednym z nieodłącznych elementów tego pomieszczenia jest zlewozmywak. Akcesoria do zlewu takie jak dozownik płynu, rozdrabniacz czy miska ociekowa pomagają w utrzymaniu porządku w kuchni. Warto więc pomyśleć o tych gadżetach już przy zakupie zlewozmywaka. Co warto wiedzieć o tych produktach?

czytaj całość »
A może by tak zlew z widocznym frontem? 0
A może by tak zlew z widocznym frontem?

 

Kuchnia to ważny element strefy dziennej nie tylko z uwagi na funkcjonalność. Wykończenie i wyposażenie tego miejsca jest dla wielu bardzo istotne, jeśli chce się stworzyć atrakcyjną aranżację. Warto zadbać o to, by wszystkie znajdujące się tam urządzenia do siebie pasowały, były nie tylko praktyczne, ale również stylowe i ponadczasowe. Równie ważna jest armatura, w tym zlew. Ten z widocznym frontem, nazywany przez wielu farmerskim, przykuwa uwagę i staje się ważnym elementem zabudowy kuchennej. Do jakiej kuchni pasuje tego typu zlewozmywak i jakie ma zalety?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl